Веб калкулатор на плата според прописите во Македонија за 2019 | Логин Системи

Пресметка на плата

Од Бруто во Нето плата

Македонија (MKD)
Работни часови во месец
undefined / undefined
%
121,501
Бруто регуларна плата
Додаток за работен стаж
0
121,501
Цела (бруто) плата
22,356
Пензиско осигурување
8,991
Здравствено осигурување
1,458
Придонес за вработување
608
Доп. здравствено осигурување
8,009
Персонален данок
80,079
Чиста (нето) плата
121,501
Трошок за компанијата

Креирано со веб калкулатор за плати на Логин Системи

Барај помош за плата или прашај тука 

300x250_Banner dyn365bc.jpg

Задоволни?

Оставете бакшиш!

Благодариме. ❤️

color_logo_transparent_2x.png

Формирана во 1991, Логин Системи е македонска компанија за креирање и одржување на ЕРП деловни решенија (ERP solutions) базирани на индустрискиот стандард Microsoft Dynamics NAV / 365 Business Central.

Од своето постоење до денес, Логин Системи е секогаш лидер во областа што ја работи. 

Сподели:
LSLogoTransparentWOSlogan